• عده زیادی تصور می‌كنند كه CRM صرفا یك «نرم‌افزار» است، در حالی كه نرم‌افزار CRM تنها یكی از ابزارهایی است كمك می‌كند اهداف CRM محقق شود. شما می‌توانید بدون نرم‌افزار و حتی بدون كامپیوتر هم از فواید CRM بهره‌مند شوید.

      • بررسی نمونه‌های واقعی نشان می‌دهد بسیاری از شركت‌ها، بعد از استقرار CRM وصرف هزینه‌های زیاد و بالابردن میزان رضایت مشتری، جواب لازم را دریافت نكرده‌اند و تغییر محسوسی در "سود" سازمان‌شان پیدا نشده است. در این شركت‌ها، هزینه‌ی زیادی كه برای CRM انجام شده متناسب با افزایش درآمدشان نبوده و همین باعث می‌شود پروژه‌های CRM شكست بخورند. ریشه این مشكل در این است كه مدیران چنين شركت‌هایی به این نكته توجه نداشته‌اند كه هدف اصلی از اجرای CRM، این نیست كه به هر قیمتی شده رضایت مشتری را افزایش دهیم؛ بلكه هدف CRM افزایش "سود" سازمان از طریق روش‌های مشتری‌مداری است.

      • بسیاری گمان می‌كنند كه توصیه‌های CRM فقط برای مشتریان فعلی و یا قدیمی كاربرد دارد و از این رو، برای شركت‌هایی مناسب است كه قدمتی چند ساله دارند. در حالی كه CRM می‌تواند به فعالیت بازاریابی شركت‌های تازه تاسیس هم كمك كند.

      • بسیاری از مدیران شركتها، تصور می‌كنند كه مشتری، فقط همان كسی است كه از ما خرید می‌كند. در حالی كه علاوه بر خریداران، مشتریان مهم دیگری هم وجود دارند. یكی از مهمترین مشتریان سازمان شما، «كارمندان» شما هستند. اگر این افراد از كارشان راضی نباشند تمام برنامه‌های شما را در زمینه‌ی CRM نقش بر آب می‌كنند!